KOMES inwestuje


Dodany: 10:00:39 23.03.2015 1975



Spółka miejska PK KOMES otrzymała dodatkowe dofinansowanie na porządkowanie gospodarki ściekowej w mieście. W związku z tym od  marca 2015 roku Spółka przystąpiła do realizacji zadania pod nazwą "Budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej w ul. E. Orzeszkowej, Nadrzecznej i Wodnej – Kontrakt XI w ramach projektu Kompleksowe uregulowanie gospodarki wodno-ściekowej w Rypinie."

Zadanie te ralizowane będzie przez Konsorcjum Firm: lidera – FISZER SP. z o.o. z Brodnicy i partnera - ZWUP „FISZER” Brodnica. Wykonawca jest zobowiązany wykonać roboty do 15 maja 2015 roku.

Projekt pod nazwą „Kompleksowe uregulowanie gospodarki wodno – ściekowej na terenie Miasta Rypina"jest współfinansowany ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007 – 2013 w ramach działania 1.1: gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM priorytetu I: Gospodarka wodno – ściekowa. Umowa o dofinansowanie nr POIS.01.01.00-00-199/09-00 z dnia 4 lutego 2010 roku. Przedmiotem inwestycji jest rozbudowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej w rejonie ulic: Elizy Orzeszkowej, Nadrzecznej, Wodnej i Garncarskiej w Rypinie.

Zakres robót budowlanych opisanych szczegółowo w dokumentacji projektowej obejmuje m.in.:
- budowę kanalizacji deszczowej o długości około 200 m
- budowę kanalizacji sanitarnej bez przewiertu o długości około 470 m
- budowę kanalizacji sanitarnej tłocznej wykonaną metodą przewiertu sterowanego o długości około 150 m razem kan. sanitarna: około 620 m oraz budowę przepompowni ścieków, separatora substancji ropopochodnych i komina wentylacyjnego o wysokości około 15 m.
Prace ziemne wykonywane w rejonie ulic Elizy Orzeszkowej, Nadrzecznej, Wodnej i Gancarskiej w Rypinie znajdują się strefie ochrony konserwatorskiej Historycznego Założenia Urbanistycznego Miasta Rypin.
Efektem ekologicznym w ramach Kontraktu jest podłączenie do kanalizacji sanitarnej 90 osób.
Docelowo na dzień 01 sierpnia 2015 r. w ramach całego projektu Kompleksowe uregulowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie Miasta Rypina zostanie nowo podłączonych 2989 osób, 41 podmiotów gospodarczych i użyteczności publicznej, do kanalizacji sanitarnej oraz 421 osób do sieci wodociągowej. Celem generalnym jest dostosowanie systemu wodno-kanalizacyjnego w Rypinie do wymogów prawa polskiego i unijnego, a także wyeliminowanie zagrożeń dla zasobów naturalnych – głównie wodnych.

 

 

 


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz:

Ostatnie newsy:

Nasze kamery