Dzielnicowy bliżej nas


Dodany: 15:00:29 07.05.2017 604Rypińscy dzielnicowi realizują policyjny program „Dzielnicowy bliżej nas”. W ramach tego programu spotykają się ze społeczeństwem, diagnozują problemy i pomagają w ich rozwiązaniu. Podczas rozmów informują o aplikacji "Moja komenda", a także o funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. 

Na terenie powiatu rypińskiego funkcjonuje 11 rejonów służbowych. Na każdym z tych rejonów mianowany jest jeden dzielnicowy, który w ramach działań utrzymuje bezpośredni kontakt ze społecznością lokalną swojego rejonu.

W ramach wspomnianego programu rypińscy dzielnicowi cały czas prowadzą spotkania m.in. z mieszkańcami, przedstawicielami samorządów lokalnych, przedstawicielami oświaty, przedstawicielami wspólnot mieszkalnych  jak również przedstawicielami organów administracji publicznej. Podczas spotkań dzielnicowi przekazują informacje z zakresu stanu bezpieczeństwa, uzgadniają zasady współdziałania służące rozwiązaniu danego problemu, odpowiadają na pytania. Ponadto w ramach współpracy ze Strażą Leśną pełnią również wspólne służby dla poprawy bezpieczeństwa. W trakcie tych spotkań informują również o zagrożeniach wynikających z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od początku roku rypińscy dzielnicowi przeprowadzili 177 takich  spotkań.

Każdy z mieszkańców może zwrócić się o pomoc do swojego dzielnicowego, poprzez kontakt telefoniczny, e-mailowy, który jest dostępny na stronie internetowej oraz u dyżurnego rypińskiej policji. Ponadto kontakt taki uzyskamy korzystając z aplikacji „Moja komenda”, która umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce.

 

źródło: KPP w Rypinie

Galeria zdjęć:


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: