Bezpieczeństwo w sieci


Dodany: 15:32:25 12.03.2017 510Rypińscy funkcjonariusze, podczas spotkania w Szkole Podstawowej w Ugoszczu, przestrzegali młodzież przed zagrożeniami wynikającymi z niewłaściwego korzystania z internetu. Przy tej okazji przypomnieli również o zasadach bezpieczeństwa na drodze.

We wtorek (07.03) policjanci odwiedzili uczniów V i VI klasy Szkoły Podstawowej w Ugoszczu i przeprowadzili zajęcia dotyczące niebezpieczeństw przy korzystaniu z internetu.  

W związku z tym, iż zjawisko przemocy może dotknąć wszystkich użytkowników internetu, bez względu na wiek czy poziom umiejętności posługiwania się komputerem, policjanci omówili różne formy cyberprzemocy.  Uzmysłowili też uczestnikom jakich przestępstw dopuszczają się jej sprawcy. Przestrzegli dzieci przed zawieraniem znajomości z obcymi osobami i omówili sposób postępowania w przypadku, gdy zostaliby zaczepieni przez takie osoby.

Ponadto podczas spotkania przypomnieli zasady bezpieczeństwa na drodze. Dzieci doskonale znały przepisy ruchu drogowego i trafnie odpowiadały na zadawane im pytania.

 

źródło:KPP Rypin


Galeria zdjęć:


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: