Wygrana Lecha

Dodany: 11:23:56 18.09.2016 1726

W wczorajszym meczu o mistrzostwo IV ligi kujawsko-pomorskiej RKS Lech Rypin zanotował kolejną wygraną. Drużyna trenera Tomasza Paczkowskiego w pokonanym polu pozostawiła ligowego outsidera ze Złotnik Kujawskich. Mecz zakończył się wynikiem 2:1. Zwycięskiego gola nasz zespół zdobył po rzucie karnym wywalczonym już w doliczonym czasie gry. Pewnym egzekutorem jedenastki był Piotr Buchalski. Rypinianie, mimo dość wyraźnej przewagi bardzo długo nie potrafili przełamać szczelnej obrony gości. Lechici, próbujący przebiijać się głownie śrdokiem boiska, przysłowiowo bili głową w mur. Lukę w nim znaleźli dopiero w 70 minucie gry. Wtedy to w końcu piłka trafiła do siatki przyjezdnych. Po świetnym prostopadłym zagraniu Kamila Zielińskiego w pole karne sytuację sam na sam z bramkarzem Piasta z zimną krwią wykorzystał Dawid Bocian. Gdy wydawało się, że nasz zespół bez problemu dowiezie zwycięstwo do ostatniego gwizdka sędziego, podopieczni trenera Jerzego Mądrzejewskiego na pięć minut przed końcem spotkania doprowadzili do wyrównania. Gola głową po dobrze wykonanym rzucie wolnym zdobył Marcin Skonieczka. Lechici nieco zszokowani rzucili się natychmiast do desperackich ataków, które na szczęście przyniosły efekt w postaci wyżej już wspomnianego rzutu karnego.  Szczęśliwa wygrana z Piastem dała rypinianom awans na siódmą pozycję w tabeli. Goście ze Złotnik Kujawskich obecnie zajmują ostatnią pozycję w grupowej tabeli.

źródło: RKS Lech