Grób Dzieci Utraconych


Dodany: 06:28:41 26.11.2015 2487



Na cmentarzu w Rypinie powstał grób-pomnik dzieci zmarłych przed narodzeniem. W Rypinie i w dekanacie rypińskim powstał pierwszy. Grób Dziecka Utraconego w Rypinie wykonany został z jasnego bloku granitu, który zwieńczony jest białym, marmurowym aniołem. W przyszłości będą w nim chowane doczesne szczątki dzieci, które przyszły na świat w wyniku poronienia, z terenu całego dekanatu. Jest on także miejscem modlitwy rodziców, którzy od dawna przeżywają ból po przedwczesnej stracie dziecka.

Grób powstał z inicjatywy ks. prałata Tadeusza Zabornego, proboszcza parafii pw. Świętej Trójcy, miejscu patronuje Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

- okolicznością motywującą do budowy grobu stały się obchody 660-lecia parafii Świętej Trójcy. Grób Dziecka Utraconego wpisuje się w to wydarzenie, jest jednym z elementów obchodów tej rocznicy – mówi ks. prałat Tadeusz Zaborny, proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy.

Groby Dzieci Utraconych spełniają potrójną funkcję. Po pierwsze jest to grób w pełnym tego słowa znaczeniu dla dzieci zmarłych wskutek poronienia, po drugie jest to symboliczne miejsce modlitwy dla rodziców, którzy utracili dziecko dużo wcześniej i nie wiedzą co się z nim stało, po trzecie jest to również forma katechezy dla osób, które nie są do końca przekonane o tym, że z człowiekiem mamy do czynienia od momentu poczęcia.

Grób Dziecka Utraconego w Rypinie jest jedenastym tego typu miejscem w diecezji płockiej. Podobne groby znajdują się już w: Bielsku, Ciechanowie, Płocku, Płońsku, Sierpcu, Baboszewie, Gzach, Pułtusku, Radzanowie nad Wkrą, Szyszkach oraz w Przasnyszu.


Komentarze

xxxxx:

2015-11-26 16:21:25

"jest to grób w pełnym tego słowa znaczeniu dla dzieci zmarłych wskutek poronienia"
Moje pytanie brzmi , to ile dzieci już tam jest pochowanych , że tak olbrzymi pomnik postawiono i ile kosztuje pochówek ?


Dodaj komentarz:

Ostatnie newsy:

Nasze kamery